Zawody zostały zorganizowane w dn. 10.12.2014r. w siłowni przy WTZ w Gilowicach. W zawodach wzięło udział 35 osób niepełnosprawnych z całego powiatu żywieckiego reprezentując WTZ Gilowice i Milówkę oraz SDS w Pewli Małej. Rywalizacje przeprowadzono w kategorii kobiet i mężczyzn.
Organizatorem był Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Gilowicach.
Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
KOBIETY:
Stolarczyk Anna – 52kg
Wandzel Sylwia – 48kg
Krzyżowska Anna – 34kg
Tomiczek Katarzyna – 34kg
Fijak Danuta – 34kg
Uflant Ewelina – 34kg
Marszałek Jolanta – 30kg – niewidoma
MĘŻCZYŹNI, WAGA DO 70kg:
Gardas Darek – 56kg
Bilski Piotr – 46kg
Romik Jakub – 46kg
Kalfas Konrad – 40kg
Łuszczek Daniel – 34kg
Dziedzic Bartek – 30kg
MĘŻCZYŹNI, WAGA POW. 70kg:
Ciurla Andrzej – 74kg
Stwora Sławomir – 70kg
Bąk Wojciech – 70kg
Kąkol Ireneusz – 70kg
Fibich Michał – 70kg
Socha Marcin – 63kg
Duraj Sławomir – 56kg
Goryl Tadeusz – 56kg
Kąkol Marcin – 56kg
Małysiak Krzysztof – 56kg
Najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami i medalami oraz dyplomami a także nagrodami rzeczowymi. Była to zawody podsumowujące całoroczny cykl imprez sportowych organizowanych w Gilowicach dla osób niepełnosprawnych w 2014r. w sumie zorganizowano 9 imprez w następujących dyscyplinach sportowych – tenis stołowy, piłka nożna, piłka koszowa, strzelectwo, łucznictwo, warcaby, lekkoatletyka, sporty siłowe i szeroki blok konkurencji rekreacyjnych. Najlepsi zawodnicy tych imprez zostali powołani do reprezentacji woj. śląskiego i wzięli udział w Ogólnopolskich Igrzyskach w Słubicach, gdzie zdobyli 12 medali w tym 3 złote.
Organizatorem wszystkich imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych w 2014 roku w Gilowicach był Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy znaczącej pomocy kierownictwa i instruktorów WTZ w Gilowicach i Milówce.
Środki finansowe na organizację zawodów klub pozyskał ze Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach, Gminy Gilowice, PCPR w Żywcu i Banku Spółdzielczego w Gilowicach.
W całym programie sportowym udział wzięły prawie wszystkie Ośrodki pracujące z osobami niepełnosprawnymi w powiecie żywieckim oraz WTZ Kuków, WTZ Zembrzyce i SOSW w Makowie Podhalańskim z woj. małopolskiego.
Relacje i sprawozdania z poszczególnych zawodów były zamieszczone w prasie – Gazeta Żywiecka, Nad Sołą i Koszarawą, Gilowicka Wspólnota a także na stronie internetowej Gminy Gilowice oraz Radio Eska.